Silniki ABB dedykowane dla przemysłu spożywczego
Silniki elektryczne dedykowane dla przemysłu spożywczego? Tak! Firma ABB oferuje seryjne silniki o korpusach zbudowanych ze stali nierdzewnej, materiału dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Stopień ochrony IP69 oznacza, że niestraszne dla naszego silnika jest mycie go ciepłą wodą 80°C pod wysokim ciśnieniem (100 bar).
CKF-B TRMS Czujnik kolejności i zaniku fazy
Używamy coraz więcej odbiorników energii elektrycznej o charakterystyce nieliniowej. Zasilacze komputerów, ledowe źródła światła, pralki z regulowaną prędkością obrotową bębna. To powoduje, że napięcie w naszej sieci się odkształca, nie jest już sinusoidalne. Dlatego proste zabezpieczenia nie zawsze już wystarczą. Firma F&F oferuje znany wszystkim przekaźnik CKF-B czujnik kolejności i zaniku fazy w wersji TrueRMS. Dzięku pomiarowi rzeczywistej skutecznej wartości napięcia (to właśnie jest TrueRMS) czujnik gwarantuje poprawne działanie i skuteczną funkcję ochronną także w mocno zakłóconej sieci.SZ200 - nowe wyłączniki nadmiarowo-prądowe ABB!
Nowa seria wyłączników nadmiarowo-prądowych ABB serii SZ200 to rozwiązanie nie tylko dla instalacji domowych, ale również dla użytku komercyjnego. Wysoka niezawodność i kompatybilność ze wszystkimi produktami ABB powodują, że wyłączniki modułowe SZ200 doskonale uzupełniają istniejące wyroby. Seria SZ200 zastępuje znaną serią SH200.Podstawowe zalety nowej serii:
- Podwójne zaciski - wyłączniki wyposażone są w cylindryczne podwójne zaciski do podłączenia szyn mostkujących i przewodów o przekroju 35 mm2 (25 mm2) i 10 mm2.
- Wskazanie pozycji styków - wyłączniki instalacyjne serii SZ200 wyposażone są we wskazanie pozycji położenia styków (CPI) w okienkach pod dźwignią. Użytkownik może sprawdzić, czy wyłącznik jest włączony czy wyłączony.
- Aż cztery przewody o różnych przekrojach mogą być zamocowane do jednego zacisku.
- Można zamontować szynę grzebieniową na dole i na górze.
- Wyłączniki posiadają certyfikat zgodnie z PN EN 60898-1 ? są przeznaczone do obsługi przez wszystkich użytkowników
COMEL UPD ? Napędy silnikowe AC z bateryjnym podtrzymaniem zasilania
Zastosowanie zasilaczy UPS w instalacjach przemysłowych staje się coraz bardziej rozpowszechnione. W rozdzielnicach elektrycznych pełnią głównie funkcje podtrzymania zasilania dla obwodów sterowania. Dobór zasilacza, który zapewniłby ciągłość zasilania dla wszystkich obwodów, w tym zasilania trójfazowego silników indukcyjnych, wymaga zastosowania urządzeń zdolnych do przenoszenia dużych prądów rozruchowych i przeciążeniowych. W większości przypadków wymaga to wielokrotnego przewymiarowania dedykowanego UPSa. Najbardziej skutecznym ograniczeniem wymaganej mocy rozruchowej dla trójfazowego silnika klatkowego jest sterowanie jego rozruchem i pracą poprzez napęd AC. Podłączenie zestawu falownik + silnik do zewnętrznego zasilacza UPS zapewni jego pracę z baterii zasilacza w momencie zaniku zasilania z sieci. Pojawia się jednak pytanie - jak wygląda w tym momencie tor prądowy układu zasilania? Blokowo można go przedstawić następująco: zabezpieczenie od strony mostka UPS, mostek, szyna DC, falownik UPS, zabezpieczenie napędu, mostek napędu, szyna DC, falownik napędu oraz silnik. Zwraca uwagę dublowanie funkcji realizowanych przez dwa niezależne urządzenia, co niesie ze sobą zwiększenie kosztów inwestycyjnych oraz znaczący wzrost strat w układzie zasilania. Rozwiązaniem dla takich aplikacji jest zastosowanie napędów COMEL UPD łączących dwie funkcje w jednym urządzeniu ? UPSa i napędu AC. Falownikowe sterowanie silnikiem odbywa się z zachowaniem wszystkich standardów napędowych oferowanych przez czołowych producentów napędów. Potrzymanie pracy silnika zapewniają wysokiej jakości akumulatory zasilające szynę DC napędu w momencie zaniku zasilania z sieci. Koszt układu COMEL UPD jest zbliżony do cen standardowych, trójfazowych zasilaczy UPS oferowanych na polskim rynku. Moc, czas podtrzymania oraz sterowanie dobierane jest indywidualnie do potrzeb klienta i aplikacji. Budowa urządzenia oparta jest o produkty oferowane przez renomowanych, europejskich producentów elektrotechniki. Zapraszamy do przesyłania zapytań ofertowych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.